BLIChouse.lt
 
Profesionalios NT paslaugos

Dalinamės aktualiais klausimais

Ar pardavus NT man reikės mokėti valstybei? Ar būtina išlaikyti turtą 10 metų?

Dalinuosi informacija kada nekilnojamojo turto (pvz., buto, namo, žemės sklypo) pardavimo pajamos neapmokestinamos. Yra trys variantai.

1. nekilnojamąjį turtą išlaikėte nuosavybėje ne mažiau kaip 10 metų (GPMĮ 17 str. 1 d. 28 punktas)

2. ne mažiau kaip 2 metus iki pardavimo deklaravote gyvenamąją vietą parduodamame bute ar gyvenamajame name (GPMĮ 17 str. 1 d. 53 punktas)

3. deklaravote gyvenamąją vietą parduodamame bute ar gyvenamajame name trumpiau nei 2 metus, tačiau per vienerius metus nusipirkote kitą būstą ir jame deklaravote gyvenamąją vietą (GPMĮ 17 str. 1 d. 54 punktas)

Informacijos šaltinis vmi.lt


Ka daryti jeigu namo pirmininkas nesutinka išduoti pažymos, kad bendrijai nėra įsiskolinęs buto šeimininkas nors skolų nėra?

Teko susidurti su tokia situaciją. Suradome butui pirkėją. Name, kuriame yra butas, yra įsteigta bendrija, todėl reikia pristatyti pažymą iš bendrijos pirmininko, kad butas neturi skolų. Susisiekus su pirminininku jis pranešė, kad name nebegyvena ir nebeprižiūri bendrijos reikalų. Taip pat atsiuntė rašta, kad primininku jis nebedirba ir atsisako šios atsakomybės. Dokumentuose šis žmogus egzistuoja, kaip namo pirmininkas.

Kokią pažymą pristatyti notrui? Kokių veiksmų imtis? - Jeigu Jums iškilo panašus klausimas ar situcija, kreipkitės. Pakonsultuosime, papasakosime apie darbų eigą ir suteiksime platesnę informaciją.